Міністранти

ministranteМіністрант — це той, хто служить, від латинського слова «мinistrare», що означає «служити». Отож, міністранти прислуговують священикові під час відправи Святої Меси та інших Богослужінь. Міністрант є також помічником при здійсненні інших Таїнств і обрядів. З якого часу існує служіння міністранта? Відповідь на це питання дуже проста: з тієї миті, з якого взагалі існує богослужіння. Коли утворювалася Церква, апостоли потребували когось, хто допомагав би їм. Тоді обрали сім помічників і назвали їх дияконами, тобто слугами. Коли християнськ ігромади збільшувались усі обов'язки розділяли на різних членів громади. У цьому далеком уминулому можна знайти початок виникнення і діяльності таких громад служителів, які сьогодні називаються Літургійною Службою Вівтаря, скорочено - міністрантами.

Хлопці, які виконують міністрантську службу є найближче біля Господнього вівтаря під час Святої Меси. Сама служба вимагає великої самовідданості, але міністрантиусвідомлють, що служать cамому Богові і людям, і свідомість цього їх зміцнює. Кожен міністрант по-справжньому дуже гордиться тим, що робить. Для міністрантів перебування в Літургійній Службі Вівтаря - дуже велика радість, бо своїм служінням показують, що будь-яке богослужіння є справою не лише священика, але і усієї парафії, і усіх вірних.

На даний момент в нашій парафії налічується 1 лектор та близько 25 міністрантів також є і декілька кандидатів в міністранти, які за рік навчання і приготовування стають в лави міністранської служби. Склад міністрантів часто змінюється — рік за роком приходять молодші члени літургічної служби, але й старші міністранти не полишають своїх зв'язків з Літургійнічною Службою і прислуговують під час урочистих відправ. Крім того міністранти вчаться відповідальності за своїх товаришів зокрема молодших, знаходять добрих друзів, і звісно надіються, що хтось з них в майбутньому стане священиком. Добру підготовку міністранти завдячують багатьом опікунам. Міністранти регулярно, кожного тижня мають зустрічі, де вони вдосконалюють свої вміння і пізнають та вивчають краще Літургію.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на травень  2022

Молімося щоб молодь, покликана до повноти життя відкрила в Богородиці взірець послуху, глибини розпізнавання, відваги віри та присвяти служінню

   

Слово Боже  

Послухайте та розумiйте. Не те, що входить до уст, людину сквернить, але те, шо виходить iз уст, те людину сквернить... Бо з серця виходять лихi думки, душогубства, лерелюби, розпуста, крадiж, неправдивi засвiдчення, богозневага
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці