Неділя, 05 квітня 2020 22:19

Як римо-католики Чернівців відзначать 5 квітня Вербну неділю

Настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак розповів, що на Вербну неділю у храмі не буде прихожах. А Великодню Месу наживо транслюватиме телеканал ТВА.

У неділю, 5 квітня, католики західного обряду усього світу відзначатимуть Вербну неділю. Папа Римський Франциск молитиметься без участі вірних, Святкову Месу з Ватикану люди переглядатимуть онлайн. Як живе в умовах карантину римо-католицька парафія Воздвиження Всечесного Хреста м. Чернівці і про підготовку до Вербної неділі та Пасхи, розповів настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак.

- Єпископат Римо-католицької Церкви України підтримав рішення уряду і розробив рекомендації для пастирів на час епідемії, - розповідає отець Анатолій Шпак. - Люди зрозуміли і поставилися відповідально. У будні дні на Службі Божій у костелі буває 3-5 чоловік, у неділю – максимум 7, але до цих пір за час надзвичайної ситуації на Святій Месі ще жодного разу не було більше 10 осіб разом зі священиками. Дуже допомагають у цій справі чоловіки з парафіяльної спільноти "Лицарі Колумба". Вони стоять при вході в храм, у своїй лицарській формі, і контролюють кількість людей і відповідну дистанцію. Кожному, хто входить, видають маски і засоби для дезінфекції рук. Також ми запровадили запис на службу по телефону, тому знаємо скільки людей має прийти. У храмі люди дотримуються дистанції не менше двох метрів. Щодо священників, то ми дезінфікуємо руки перед Службою Божою і після. Також використовуємо дезінфікуючі засоби при прибиранні храму.

– 12 квітня римо-католицька Церква святкуватиме свято Великодня. Як відбуватиметься ця урочистість? Чи зможуть люди прийти до храму?

- В інструкції єпископату РКЦ щодо святкування Великого Тижня і Пасхи написано: "щодо участі в Літургіях треба дотримуватися вказівок державної влади". Єпископи закликають звершувати літургійні таїнства Пасхи з обмеженою участю вірних, згідно розпоряджень влади і рекомендують долучилися до Великодньої літургії за посередництвом трансляцій. Ми вже домовилися з телеканалом ТВА про трансляцію Великоднього богослужіння з нашого храму. Воно відбудеться 12 квітня о восьмій годині ранку.

- Найближчої неділі, 5 квітня, римо-католики святкуватимуть Вербну неділю. Як відбуватимуться богослужіння?

- Зазвичай є три можливі форми богослужіння у Вербну неділю: одна передбачає процесію з вербою навколо храму, друга - з процесією в храмі й третя - без жодної процесії, тільки Служба Божа. Відповідаючи на виклики часу, богослужіння відбуватимуться за участі не більше 10 чоловік разом із священиками і процесії не буде. Це будуть люди, які попередньо записалися по телефону.

- Розкажіть, будь ласка, як відбувається Причастя. Єпископи дали можливість приймати Причастя з рук священика на свою руку. Чи є бажаючі?

— Наразі ми цього не практикуємо, це не обов'язок, а лише можливість, за бажанням вірян. Такого бажання ніхто не виявив, крім того, я радився з іншими священиками деканату і прийняв рішення: поки що залишається традиційна форма причастя — з рук священика до уст людини.

- Отче, чи є можливість індивідуальної сповіді?

- Так, як і раніше, можна приступити до індивідуальної сповіді за півгодини до Служби Божої, за попереднім записом. Ми вжили відповідних заходів для зменшення ризику: обклеїли перегородки в сповідальнях плівкою. Сестра-черниця відповідає за дезінфекцію, слідкуємо за дистанцією. Ми враховуємо і велику кількість людей, які мають бажання і потребу в сповіді перед святами, тому перед Вербною неділею і протягом Великого тижня можна буде записатися на сповідь у священика, по телефону, і щодня, протягом дня ми будемо сповідати, так, щоб у храмі одночасно було не більше 10 осіб.

- Чи проводиться традиційні у Великий піст богослужіння Хресної дороги?

- Ні, ми відмінили всі богослужіння, крім Святої Меси. Навіть органістка на карантині, тому Служби Божі відбуваються без музичного супроводу і співів. Також відмінили всі духовні заняття і зустрічі. Але наші парафіяльні групи продовжують свою діяльність. Діють молитовні групи "Живого Розарія", які зараз ще активніше включилися в молитву. Це кілька молитовних груп, які моляться на вервиці, і ця молитва розподілена так, що вона є безперервною. Це молитва за припинення епідемії, за лікарів, за хворих, за всі служби, які допомагають подолати епідемію.

- Як і хто опікується самотніми, хворими і літніми членами парафії?

- У нас немає самотніх стареньких парафіян, усі мають родичів біля себе, і ніхто, на щастя, не захворів на коронавірус. Ми маємо списки таких парафіян і відвідуємо їх за планом або за потребою. Сестра-черниця слідкує за цим. Крім того, наше католицьке Товариство блаженного Адольфа Кольпінга раніше утримувало благодійну кухню для літніх люде – майже 30 осіб раз на тиждень з цього користалися. Зараз можливості збиратися в приміщенні немає, тому гроші, які йшли на їдальню, вони зараз використовують на потреби бідних, найбільш потребуючих. Закупили продуктові набори, ми їх з черницями розподіляємо і розвозитимемо цим людям.

Джерело: Молодий буковинець

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на листопад 2020
Загальний намір – штучний інтелект
Молімося, щоби прогрес у сфері робототехніки та штучного інтелекту завжди служив на благо людства
   

Слово Боже  

Не будуйте на пiску. I линула злива, i розлилися рiчки, i буря знялася й на дiм отой кинулася - i вiн упав, i великою була та руїна його
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці