Четвер, 11 червня 2020 10:25

СЕРЦЕ ІСУСА, ЧЕСНОТ УСЯКИХ БЕЗДОННА ГЛИБІНЬ

Хтось сказав, що сьогодні кожен може прославитися в п'ять хвилин. Іноді чого тільки люди не роблять, щоб потрапити на початок веб-сайтів, газет чи телевізійних програм. Багато людей хочуть слави, вони глибоко цього хочуть! Навіть якщо не той глобальної, коли обличчя футболіста, співачки чи актриси впізнають люди в кожному куточку землі, то можливо, навіть той маленької - серед сусідів. Щоб хтось помітив, похвалив, здивувався. Ми хотіли б побачити свої відображення в закоханих очах людей. Ось чому багато хто намагається жити цікаво, оригінально, намагається розвивати різні здібності. Іноді прагнення до слави та популярності є рушійною силою багатьох людських вчинків. Ба, Христос навіть докоряє деяким, кажучи, що вони можуть молитися, щоб показати себе людям. Цікаво, що чим більше людство біжить за унікальністю, славою, роблячи щось таке, чого ніхто до цих пір не зробив, то тим більше люди стають подібними один до одного. Хоча є повна свобода щодо одягу, слухання музики чи навіть поглядів, люди, віддані моді та прагненню до слави, стають все таки однаковими. Хоча байдужість зростає, ревнощі зростають. Люди не помічають своїх ближніх, в той же час вони ставляться до людей як до богів, як до ідеальних істот, яким слід поклонятися та наслідувати їх.

Порівняння себе з іншими не приносить спокою нашому серцю. Легко втратити з поля зору свої вади і гріхи і віддати своє серце ревнощам. У Старому Завіті це показує жахливий приклад двох братів. Сини перших батьків, Каїн та Авель, звершують жертвоприношення Богові. Однак гордість давить Каїна; він жертвує плоди своєї праці, але в своєму серці не думає про Бога. Його ревнощі блукають навколо благочестя Авеля. Каїн звинувачує в серці і Бога, і брата, бо він хотів би бути іншим і не може. Він хотів би бути хорошим, але не може, і він обирає дуже легкий, хоча і трагічний шлях. Він слідує за спонуками свого серця, зіпсованого відсутністю молитви та гординею. Весь Старий Завіт попереджає про наслідки такого піддавання себе пристрастям - вони ведуть до кровопролиття, людської шкоди, і до образи Бога. Ось чому Декалог, цей шлях справедливості та миру, шлях до повноцінного життя, який Бог дав людям, підтримується на фундаменті останніх заповідей, забороняючи похоті, з яких народжуються всі гріхи.

Багато зла починається від невпорядкованих бажань, від показухи перед людьми, задля їх аплодисментів і неправильно зрозумілої любові. Ось чому Христос своє служіння, яке для нас здійснював три роки на дорогах Святої Землі, від Галілеї до Єрусалиму, починає з відкинення цих спокус. Саме в пустелі демон спокушує заспокоєнням тих бажань, які мучать і завжди мучили людські серця. Його Божественне Серце є досконалим, але Він допускає до себе спокуси, щоб перемогти їх для нас. Він, у якого як у Бога все є, погоджується на брак, нестачу. Він відчуває спрагу, слабкість, а також чує підказки, щоб піднести себе, задовольняти свої амбіції, щоб здобути людський подив, захоплення та контролювати людей за допомогою страху та бажання прибутку. Нарешті, своїм божественним терпінням він розкриває чортову засідку; безпорадний демон нарешті зраджує, яку ціну треба заплатити за "всі царства світу", які він пообіцяв Ісусу. "Впади ниць, поклонися мені!" - вимагає від Христа. Наслідком піднесення та пошуку величі і легкого щастя у задоволенні бажань є рабство, жорстоке рабство в лапах сатани. Ланцюг, який зв'язує серце людини, котра підкоряється йому, важкий, побудований з ланок страху, похоті, безсилля, внутрішньої порожнечі, гніву та всіх інших плодів гріха. Перед такою людиною відкривається відхлань.

Христос, однак, не хоче смерті грішника; Він прийшов спасти нас. Він подає руку Петру, який тоне в морі, так і кожному з нас. Він, лагідний і смиренний серцем, показує шлях - не гонитися за тим, що шумне, голосне, привабливе, але треба йти за тим, що смиренне і тихе перед Богом. Це приносить справжнє щастя. Замість того, щоб ми хотіли, аби нам аплодували з приводу того, що знаходиться назовні, подбаймо, щоб Богу до вподоби було наше нутро. Будемо молитися кожного дня і прагнути робити добро. Коли це стане потребою нашого серця, ми досягнемо чесноти, і з Божою допомогою отримаємо краплю від цієї незмірної чесноти, яка була в Христі. Почнемо з того, що можна побачити в Його сходженні до нас, у Його бутті з нами в Євхаристії - зі смирення.

о. Віктор Ковальський

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на червень 2022

За християнські родини, щоб вони жили безкорисливістю любові та святістю в щоденному житті

   

Слово Боже  

"Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня."
Від Йоана 6:54
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці