Вівторок, 13 березня 2012 18:17

Хресна дорога. Слідами людського терпіння

Вступна молитва. Хресна Дорога – це дорога всіх людей, але передусім людей хворих, яким дуже важко нести свій хрест. Тільки допомога Бога, який став нашим братом, як людина, і перший ніс хрест із любові до нас, може полегшити нам терпіти з Ним і для Нього. 

Всемогутній і вічний Боже, Ти дав людям за взірець Христа, Свого Сина, нашого Спасителя, який став людиною і принизився аж до хресної смерти. Вчини, аби ми у хвилини важких життєвих терпінь випробувань внутрішньо брали участь у Його спасенній Муці і доступили слави Воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа.
Амінь

СТАЦІЯ І
Ісуса засуджують на смерть
sts3 1s

Ісусе, Ти став перед судом людини, Хоч Ти є Предвічний Бог – сама правда.
Ти вмів говорити, як ніхто з людей, але не скористався силою слова. Ти, Слово Боже і відвічна Мудрість, промовив до всіх найпереконливішою мовою – терпінням. Ти хотів нас, вразливих на справедливість і кривду, навчити глибини мовчання.
Ми є найближче до Тебе, якщо в терпінні вміємо мовчати. Царство Боже будується у тиші. Мій Спасителю, Ти стояв перед Пилатом і мовчав.
Стань при мені, коли прийдуть тяжкі дні випробувань і терпінь. Хорони мене від бунту, жалю, замкнутості серця. Дай мені Твого Духа.
Будь зі мною, Христе, засуджений і терплячий. Вірю, що у час випробувань мені допоможе Твоя Всемогуча Божа рука.
Отче наш…
Радуйся Маріє…


 СТАЦІЯ ІІ
Ісус Христос бере на Свої рамена хрест

sts3 2s

Мій Ісусе, хрест, який поклали на Твої плечі, був Твоїм хрестом. Поклали його люди, але дав його Отець Небесний. Ти любив той незвичайний дар – символ справжньої любови. Ти заслужив у Отця на велике довір’я, і Він нагородив Тебе хрестом відкуплення.
Ти також маєш до мене довір’я, якщо ділишся зі мною терпінням – Своїм хрестом. Я є часткою Твого Містичного Тіла.
У це важко повірити, але мірилом Твоєї вибраності є терпіння.
Мій хрест є виключно моїм хрестом, який вибрав для мене Отець, а поклала Твоя Христова терпляча, а отже вирозуміла рука. Будь зі мною, щоб я витривав у любові до кінця під його тягарем.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ІІІ
Ісус Христос перший раз падає під тягарем хреста
sts3 2s

Спасителю, Ти впав на каміння. Пригнічений не стільки тягарем хреста, скільки тягарем зла. Яким же Ти був знесиленим!
Ісусе, Ти знаєш мої упадки.
Як у кольоровому калейдоскопі, пропливають: сумніви, відступництва, відречення, зради, брак любови. Ти все це знаєш, Ти бачиш мене наскрізь.
Ти, котрий падаєш на землю, – був і є моєю силою до підняття.
Ти знаєш, як важко людині піднестися до нового життя.
Твій погляд, повний муки, іде за мною, переслідує мене. Твоя ласка – палюча, невідступна.
Бачу, скільки Ти зусиль докладаєш, щоб я сьогодні міг постійно, знову і знову вертатися до Тебе. Ісусе терплячий. У Тобі вся моя надія і сила.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ІV
Ісус зустрічає Свою многостраждальну Матір
sts3 4s

На Твоїй Хресній Дорозі перед Тобою стала Твоя Мати. Що відчуло тоді Твоє Серце? Адже мав таке вразливе Серце, Спасителю.
Ти плакав так звичайно, по-людськи над Єрусалимом, над гробом Лазаря-приятеля.
Твоя любов була такою сильною навіть у ті тяжкі дні. Ти назвав їх – "Це моя година”. Ти не боявся завдати болю Матері. Її терпіння було Твоїм. Ти брав на свої плечі не лише біль Матері, але біль усього світу – і мій також.
Нині, Ісусе, Ти стоїш біля мене і разом із терпінням даєш мені Себе. Ти вирізьблюєш Свій образ у моєму серці.
Шукаю і віднаходжу Твій погляд, як колись Пречиста Мати – Марія.
Мене підтримує Твоя велика любов. Вона наказує мені довіряти великим, хоча й таким таємничим Твоїм планам щодо мене.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ V
Симеон з Киренеї допомагає Ісусові нести хрест
sts3 5s

Тяжким є хрест світу. Терпіння завжди є тягарем, який забирає останні сили.
Киренейчик змушений нести хрест – допомагає.
Чи справді Ти не міг донести хреста на Голгофту?
Ти був всемогутнім, навіть і тоді, коли ніс хрест на Голгофту. Однак, незважаючи на це, людська допомога виявилася необхідною.
Моя участь у терпінні є найпрямішою дорогою до Тебе. Коли ми беремо Твій хрест із любов’ю, це розв’язує важку проблему терпіння.
Ти ніс свій хрест величчю своєї любови. Сьогодні Ти також, як колись із Киренейчиком, ділишся зі мною Своїм хрестом, бо любиш мене.
Ти так близько у моїй самотності! Ти найліпше розумієш мене, коли люди не розуміють. Ти чекаєш, коли моє серце почне битися для Тебе.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ VI
Вероніка обтирає Ісусові обличчя
sts3 6s

Твоя ласка така різна: вона нагинає, підносить, пориває, стишує.
Такою ласкою, наче вогонь, палючою, Ти запалив серце Вероніки. Вона пробилася крізь юрбу, щоб обтерти Твоє Боже, понівечене, обпльоване Лице. Вона була відважною жінкою.
Ти і від мене жадаєш відваги. Відваги довготривалої, на кожен день. Справжня відвага є терпеливою. Тоді ми все розв’яжемо з любов’ю.
Поняття часу є людською річчю. Вчини, Господи, щоб дні, які відділяють мене від Тебе, стали "моєю годиною” – нехай вони будуть наповнені Тобою, як серце Вероніки.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ VII
Ісус Христос падає вдруге під тягарем хреста
sts3 7s

Ти лежиш на дорозі лицем у поросі і бруді. Безсилий, зламаний болем. Мовчиш, а міг же силою Слова Божого кинути на коліна бездушну юрбу.
Так дуже ранять нас гострі, шорсткі слова. Обурює кожна несправедливість. В ту мить ми забуваємо, що завжди належимо до Тебе. Ми є членами Твого Містичного Тіла, Голови, укоронованої терням.
Ти обрав тяжкий вид смерті, який упокорює, щоб промовити до нас найбільшою любов’ю. Наша любов є надто легка. Ми хочемо перебувати з Тобою, але з тим Ісусом, прославленим, з гори Тавор, але боїмося бути при Тобі, коли Ти принижений.
Ісусе, будь зі мною. Нехай Твоя сила скріплює у часі мого терпіння.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ VIII
Ісус утішає плачучих невіст
sts3 8s

Жінки оточили Тебе. Жаліють Тебе. Ти даєш їм, на перший погляд, жорстку відповідь: "Над собою плачте, а не наді Мною”.
Сьогодні ми розуміємо Тебе, о Христе.
Жалість – то не любов, а любов – це не слова.
Пустота наших слів вражає. Тому ми мусимо взяти щось від Твоєї Муки, щось від Вероніки і щось від принишклого Киренейчика.
Потрібно заглибитися у себе. Там ми відшукаємо Тебе через участь у нашому хресті, який є завжди Твоїм хрестом.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ІХ
Ісус падає втретє під хрестом
sts3 9s

Ти не втримався на зболілих ногах, лежиш, придавлений хрестом. Тобі відомий кожен різновид болю.
Ти бажаєш, щоб я завжди був сильним, але хочеш, щоб я пізнав свою слабість.
Проте Ти вимагаєш, щоб я підвівся з упадку. Ти впав, щоб мені вислужити силу підняття, неустанного починання спочатку.
Як же Тобі не довіряти, Господи!
І все-таки, незважаючи на все: як це важко для мене – довіряти!
Навіщо слова – Ти й так усе знаєш. Я весь перед Тобою. Увійди в закутки і щілини моєї душі і серця. Захищай її від сумнівів і вагань. А коли вони надійдуть – нині вже прошу: дозволь мені підвестися Твоєю силою.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ Х
З Ісуса здирають одіж
sts3 10s

Ісусе, у тебе відібрали все: свободу, можливість діяти, приятелів. А зараз здирають присохлу до зраненого тіла одіж. Ти й цього собі не залишаєш. Забирають хітон – подарунок Твоєї Матері.
Обнажений Бог стікає кров’ю.
Моє тіло знищене хворобою, спалене гарячкою, понівечене стражданням, тривалими роками праці, безвладне, вимагає людської допомоги. Воно, як і Тіло Христа, є обнажене. Розумію нині, скільки це коштує. Вслухаюся в те, що Ти мусив пережити на Голгофті. Дозволь, нехай спільне терпіння – Твоє велике і моє маленьке – виєднає всім людям силу витривання у доброму до кінця.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ХІ
Ісуса прибивають до хреста
sts3 11s

Досі, мій Спасителю, Ти ще міг рухатися. Тепер Тебе розкладають на дереві хреста, прибивають, роблять нерухомим.
Божі долоні, прибиті до хреста, вже не можуть відповідно діяти. Ти повис між небом і землею. Твоя Кров спливає і всякає в землю, зрошує і відроджує світ, спасає людей.
У Твоєму великому болю маліють всі мої терпіння. Мої гріхи, провини згладжує Твоя Божа Мука. Усе затихає у мені, коли бачу Тебе на хресному дереві.
Коли я єднаюся з Тобою – мої сірі, безнадійні дні набирають вартості.
Вони також мають взяти участь у Твоїх терпіннях і принести хоч маленьку користь у Твоїй великій справі відкуплення людського роду.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ХІІ
Ісус Христос умирає на хресті
sts3 12s

Ісусе, Ти помираєш… "Отче, в руки Твої віддаю духа Мого”.
Смерть народжує нас для нового життя. Вона є переходом до дому Отця Небесного. Уже сьогодні, Господи, віддаю Тобі ту найважливішу хвилину мого життя – годину моєї смерті.
Під хрестом стоїть Твоя Пресвята Мати. Ти обіймаєш її постать останнім поглядом. Ти поручаєш Її Св. Йоанові, кажучи: "Сину, ось Мати твоя”.
Ти бачиш і нас; зауважуєш і мене особисто. Ти знав, що в кожному болю найпотрібнішою є мати.
Саме під хрестом Марія стала матір’ю всіх людей. Кожне народження мусить бути болісним. Як найчистіша з усіх людей на землі, вона породила свого Сина беж жодного болю. Але стоячи під хрестом свого Сина, – вона породила нас до нового життя, життя ласки, у невимовних болях і муках.
З мого страждання також народиться нове життя. У майбутньому, коли стану перед Тобою, побачу тих, для яких моя неміч була силою, а мій біль – ласкою.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ХІІІ
Ісуса знімають із хреста
sts3 13s

"Звершилося…” Ти врятував світ. Твоє змучене тіло знімають.
Хрест порожній. Ти виконав великий задум Твого Отця. "Немає більшої любові, як життя своє віддати за своїх приятелів…”
Моє життя із Твоїм тісно пов’язане. Ти купив мене Своєю Кров’ю. Ти – моя Дорога, Правда і Життя. Колись і в мене Ти забереш хрест.
А поки що, Христе, коли я є підвладний смерті, навчи мене виконувати Твою святу волю.
Кожна людина іде своєю дорогою, призначеною Небесним Отцем. Ти знаєш мою непостійність. Вчини, щоб усе моє життя було Твоїм і щоб я у всьому довіряв тільки Тобі.

Отче наш…
Радуйся, Маріє….


СТАЦІЯ ХІV
Ісуса вкладають до гробу
sts3 14s

Поховали Тебе, Христе, у гробі. Від народження аж до смерті ти живеш як людина.
Ми віримо, що Твоє Воскресіння є прообразом нашого воскресіння.
Кожен день на землі наближає мене до Тебе, до Твоєї любові.
Я розумію, мій Ісусе, що страждання не є карою, а Твоєю ласкою. Воно має приготувати мене до зустрічі з Тобою. Ти відкрив мені цю велику правду. Я, Господи, з Твого виноградника.
Ти знаєш труди людського життя.
Прошу Тебе, Сину Божий і Сину Людський, будь зі мною у моїй дорозі до Бога. Віддаю себе цілого у твої Руки, бо Ти найліпше розумієш терпіння, болі світу і мій особистий біль. Христе, Ти є початком і кінцем усього.
Отче наш…
Радуйся, Маріє….


 

Кінцева молитва
Мати наша наймиліша! Ти завжди біля нас, а особливо, коли нам тяжко. Ти стоїш під нашим хрестом у муках кожного дня. Ти не покидаєш нас, коли вже затьмарюється наш зір, і не перестаєш чувати при нас на порозі нового життя, а показуєш благословенний Плід лона Твого – Ісуса.
Ти Мати Божа і Мати наша. Куди ж ми підемо, як не до Тебе, котра стала нашою Матір’ю саме на Голгофті? Тому на хресній дорозі нашого життя ми прагнемо бути біля Тебе, відчувати Твою присутність і віддатися під Твій провід і опіку. Прагнемо йти за Тобою, бо Ти є Матір’ю Ісуса і Престолом Мудрості, Дівою второпною, помічницею християн. Ти є Посередницею всіх ласк і Причиною нашої радості.
Дякуємо Тобі за Твого Сина, за Його Муку, Тіло і Кров, які Він узяв від Тебе, щоб нас спасти. Поручаємося Тобі з повним довір’ям. Віддаємося у Твої Материнські Руки і прагнемо залишитися в них навіки.
Амінь

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр, eng)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на жовтень 2021

Молімося, щоб кожен охрещений брав участь в євангелізації та був готовим до місії через своє свідчення життям. І щоб це життєве свідчення мало смак Євангелія

 

   

Слово Боже  

Кому ж мало прощається, такий мало любить
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці